انتشار تصوير خيره‌کننده ناسا از دهانه مرموز «شکلتون» بر روي سطح کره ماه

انتشار تصویر خیره‌کننده ناسا از دهانه مرموز «شکلتون» بر روی سطح کره ماه

سازمان فضایی آمریکا، ناسا، یک تصویر ترکیبی با وضوح بالا و پیشتر دیده‌نشده را از قطب جنوب ماه منتشر کرده است.

تصویر موزائیکی تازه‌ منتشره با استفاده از دوربین مدارگرد شناسایی ماه متعلق به ناسا (که از ژوئن ???? به دور این قمر در حال چرخش است) و همچنین مدارگرد «دانوری» متعلق به موسسه تحقیقات فضایی کره جنوبی گرفته شده است.

این مدارگرد کره‌ای که در اوت سال گذشته به فضا پرتاب شد از یک دوربین آمریکایی به نام «شدوکم» (ShadowCam) بهره می‌برد که ??? برابر بیشتر از دوربین‌های قمری قبلی ناسا در مدار ماه به نور در مناطق سایه‌دار حساس است.

دهانه شکلتون، که در قطب جنوبی ماه واقع شده، نام خود را از از ارنتسا شکلتون از کاشفان قاره جنوبگان در زمین گرفته است. قله‌های برآمده این دهانه تقریبا همیشه در زیر نور آفتاب قرار دارند، در حالی که بخش درونی این دهانه در تاریکی همیشگی فرو رفته است و دمای آن از منفی ??? درجه سانتی‌گراد بالاتر نمی‌رود.

پیشتر فضاپیمای «لونار پراسپکتور» کشف کرده بود که مقدار هیدروژن در این نواحی دهانه از میزان عادی بالاتر است، امری که شک دانشمندان را برای یافتن یخ‌آب در این منطقه برانگیخته است

آنان گمان می‌کنند که این منطقه می‌تواند حاوی رسوبات یخ یا سایر مواد منجمد با عمر میلیون‌ها یا میلیاردها سال باشند. دانشمندان می‌گویند ترکیب شیمیایی یخ احتمالی موجود در این مناطق می‌تواند چگونگی رسیدن آب به ماه و مهمتر از آن، به زمین و به طور کلی رسیدن آب به سیاره‌های سنگی را نشان دهد.

 

http://maps.google.com/url?q=http%3A%2F%2Fwww.stenews.ir

http://clients1.google.de/url?sa=t&url=http%3A%2F%2Fstenews.ir

سازمان فضایی آمریکا درباره این تصویر گفته است: «در تاریکی همیشگی، داخل دهانه شکلتون در نزدیکی قطب جنوبی ماه در این تصویر خیره‌کننده آشکار شده است. عکس خود دهانه توسط دوربین ‘شدوکم’ ناسا گرفته شده است؛ دوربینی که در اصل طراحی شده تا بتواند به بخش‌های سایه‌دار سطح ماه نگاه بیاندازد. مناطق اطراف دهانه اما توسط دوربین مدارگرد شناسایی ماه تصویربرداری شده‌اند و سه منطقه از ?? منطقه بالقوه برای فرود فضانوردان ماموریت آرتمیس ? را به تصویر می‌کشند

https://shorturl.at/chuwV

https://rb.gy/9szi7

https://tinyurl.com/ymdub8sz

تا کنون هیچ ماموریتی برای اعزام کاوشگر به سایه‌های دائمی ماه رخ نداده است. فرود آپولو در زمانی انجام شد که شناخت بشر از این نواحی در مراحل اولیه بود

هند در ماه اوت ???? اولین کشوری نام گرفت که توانسته است در یک ماموریت ?? میلیون دلاری یک کاوشگر را در نزدیکی قطب جنوب ماه فرود آورد. این در حالی است که آخرین تلاش روسیه برای رسیدن به قطب جنوبی ماه، ماموریت لونا-??، با برخورد فرودگر آن به سطح ماه با شکست مواجه شد.

هم چین و هم ایالات متحده می‌خواهند فضاپیماهایی با خدمه را به قطب جنوبی ماه بفرستند. چین گفته است که تا سال ???? چنین کاری را خواهد کرد، این در شرایطی است که برنامه ناسا برای فرود آوردن فضانوردان در نزدیکی قطب جنوبی ماه زودتر از آن و برای سال ???? برنامه‌ریزی شده است. قرار است که فضاپیمای ناسا طی ماموریت «آرتمیس ?» در منطقه‌ای در نزدیکی همین دهانه در قطب جنوب ماه فرود بیاید.

سازمان فضایی آمریکا برای تحقق چنین هدفی در سال ???? قراردادی ?.? میلیارد دلاری (?.? میلیارد یورویی) را با شرکت اسپیس‌ایکس متعلق به ایلان ماسک، میلیاردر آمریکایی امضا کرد تا این شرکت ساخت یک فضاپیما با هدف بردن فضانوردان به ماه را آغاز کند.

ناسا قصد دارد در چهارچوب این برنامه، که «آرتمیس» نام دارد، چهار فضانورد را به ماه بفرستد و با ایجاد ایستگاه فضایی در ماه حضور پایدار انسان روی آن را ممکن کند.

منبع : https://stenews.ir/%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b4%d8%a7%d8%b1-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1-%d8%ae%db%8c%d8%b1%d9%87%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87-%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%87%d8%a7%d9%86%d9%87/

https://justpaste.it/boz9i

https://www.atlasobscura.com/users/rivkabull2

https://trello.com/u/rivkabull2

https://www.blogtalkradio.com/rivkabull2

https://www.viki.com/users/rivkabull2_936/about

https://visual.ly/users/RivkaBull2/portfolio

https://slides.com/rivkabull2

https://500px.com/p/rivkabull2?view=photos

https://www.mapleprimes.com/users/RivkaBull2

https://logopond.com/RivkaBull2/profile/642473/?filter=&page=

https://8tracks.com/rivkabull2

https://www.intensedebate.com/people/RivkaBull2d

https://www.f6s.com/rivka-bull

https://letterboxd.com/rivkabull2/

 

v       

اسم قرص های درمان بوی دهان بسیار متفاوت است. این قرص‌ها معمولاً به منظور کنترل و کاهش بوی نامطبوع دهان و همچنین تسکین مشکلات مرتبط با آن تولید می‌شوند. یکی از اجزای مهم این قرص‌ها عموماً مواد ضد‌باکتریایی یا ضد میکروبی می‌باشد که به کاهش رشد و فعالیت باکتری‌ها در دهان کمک می‌کند. علاوه بر این، برخی از قرص‌های درمان بوی دهان دارای مواد ضد‌التهابی هستند که به تسکین التهاب‌ها و تحریک‌های موجود در دهان کمک می‌کنند.

 

با استفاده از این قرص‌ها، می‌توان بهبود قابل توجهی در بوی دهان داشت و از احساس ناراحتی و ناخوشایند آن جلوگیری کرد. با این حال، مهم است که قبل از استفاده از هر گونه دارو یا مکمل، دستورالعمل‌ها و توصیه‌های پزشک خود را مطالعه کرده و در صورت لزوم با او مشورت نمایید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که محصولاتی که استفاده می‌کنید، از منابع معتبر و با کیفیت تأیید شده‌اند تا به بهترین نتایج و اثرات ممکن دست یابید.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.