قيمت و شرايط خريد ملک در قبرس شمالي + مراحل

قیمت و شرایط خرید ملک در قبرس شمالی + مراحل

 

h965561_f6.jpg

 

یکی از محبوب‌ترین و سودآورترین روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی، خرید ملک در این کشور است. از طریق خرید ملک در قبرس شمالی، می‌توانید اقامت این کشور را برای خود و خانواده‌تان دریافت کنید.

گرچه خرید ملک در قبرس شمالی، فاقد پیچیدگی‌ها و مراحل اداری سخت است، اما توصیه می‌کنیم بدون کمک گرفتن از مشاوران حرفه‌ای در این زمینه، اقدامی نکنید.

به طور مثال، املاک در قبرس شمالی، دارای اسناد مختلفی هستند؛ که برخی از آن‌ها مناسب خرید برای سکونت و مصارف شخصی نیستند.

در این مقاله به طور مفصل به بحث خرید ملک در قبرس شمالی می‌پردازیم.

درباره قبرس

جزیره‌ی قبرس، سومین جزیره‌ی بزرگ در حوزه‌ی دریای مدیترانه است. این کشور در همسایگی کشورهای  یونان و ترکیه قرار دارد. به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی که قبرس شمالی در آن قرار دارد، مورد گزند اقوام مختلف و قدرتمندان جهان قرار گرفت.

در پی اختلافات و در ادامه جنگی که بین ترک تبارها و یونانی تبارها در قبرس به وجود آمد، این کشور به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شد.

قبرس شمالی تحت قیومیت ترکیه و قبرس جنوبی توسط یونانیان اداره می‌شود. پایتخت قبرس که شهر نیکوزیا بود، به دو نیم تقسیم و امروزه به پایتخت دو تکه در جهان معروف است.

نیکوزیای شمالی ( لفکوشا ) در قبرس شمالی و نیکوزیای جنوبی در قبرس جنوبی، پایتخت هستند.

زبان رسمی مردم در قبرس شمالی ترکی استانبولی است؛ اما به دلیل حضور توریست‌ها، دانشجویان بین المللی، بازرگانان و ... زبان انگلیسی و آلمانی نیز در این کشور بسیار رایج است؛ تا جایی که برای برخی مشاغل تسلط به دو زبان ترکی و انگلیسی الزامی است.

واحد پولی رایج در قبرس ترک ( شمالی ) لیر ترکیه است؛ اما در برخی مسائل مانند پرداخت شهریه دانشگاه، خرید ملک در قبرس شمالی و ... از دلار، پوند و یورو نیز استفاده می‌کنند.

گرچه مردم قبرس شمالی اکثرا مسلمان هستند، اما معتقدند که دین هر کسی در قلب اوست و برای افرادی که غیر مسلمان هستند، مشکلی ایجاد نمی‌کنند.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

اولین و مهم‌ترین قانون برای خرید ملک در قبرس شمالی این است که اگر شخص خریدار، دارای سوء سابقه کیفری در هر کشوری باشد، اجازه‌ی خرید ملک در این کشور را نخواهد داشت.

در اولین قدم برای خرید ملک در قبرس شمالی، باید درخواست خود را به انجمن شهرداری قبرس شمالی ارائه دهید. پروسه‌ی موافقت با درخواست خرید ملک از سوی انجمن شهرداری، حدود 6 ماه زمان خواهد ‌برد.

هر شخص و یا زوج، فقط می‌توانند یک خانه بخرند. این به معنای آن است که اجازه‌ی خرید چند خانه را باهم  ندارند. خانه‌ی خریداری شده، حداکثر می‌تواند 1338 متر مربع باشد.

نکته اینجاست که اگر صاحب ملک یک فرد غیر قبرسی یا ترکی  ( خارجی ) باشد، محدودیتی برای اندازه‌ی ملک مورد معامله ندارید.

انجام آزمایشات مورد تایید کشور قبرس شمالی و گرفتن گواهی سلامت کامل جسمی برای خرید ملک در قبرس شمالی الزامی است.

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

اکثر پروژه‌های ساختمان سازی در قبرس شمالی، این امکان را فراهم کرده‌اند، که بتوانید به صورت اقساطی ملک خود را خریداری کنید. به همین منظور لازم است که حداقل 30 درصد مبلغ را در هنگام عقد قرارداد بپردازید. الباقی مبلغ ملک را در اقساط بلند مدت بدون بهره، پرداخت خواهید کرد.

قیمت املاک در قبرس شمالی، به نسبت سایر کشورها با همین موقعیت، شرایط و امکانات بسیار کمتر است.

قیمت خانه در شهرهای مختلف، متفاوت است به طور مثال در نیکوزیا ( پایتخت ) قیمت هر متر مربع ملک 1771 یورو، در فاماگوستا 1019 یورو و در گیرنه 918 یورو است.

قیمت آپارتمان در مناطق ساحلی از حدود 20 هزار پوند و ویلا از 62 هزار پوند شروع می‌شود. آپارتمان و پنت هاوس‌های لوکس هم با حداکثر قیمت 200 هزار پوند در قبرس شمالی وجود دارند.

مدارک خرید ملک در قبرس شمالی

مدارکی لازمی که باید برای خرید ملک در قبرس شمالی ارائه دهید را با هم مرور می‌کنیم:

 • شناسنامهی همه‌ی اعضای خانواده
 • ترجمهی سند ازدواج ( در صورت تاهل )
 • اصل پاسپورت و کپی همه‌ی صفحات
 • سند ملک ( اگر ملک دیگری در قبرس شمالی به نام شما است )
 • قراردادهای فروش ملک اصل و کپی ( اگر قبلا در قبرس شمالی خانه‌ای فروخته‌اید )
 • قراردادهای اجاره اصل و کپی ( اگر اکنون در ملکی اجاره‌ای در قبرس شمالی زندگی می‌کنید )
 • 6 تمبر به زبان ترکی
 • برگه گواهی عدم سو پیشینه

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

برخی از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی به شرح زیر است:

 • امنیت بالا و پایین بودن نرخ جرم و جنایت
 • امکان خرید اقساطی ملک ( یک سوم پیش پرداخت و مابقی طی اقساط بلند مدت بدون بهره )
 • خرید با پوند انگلستان
 • امکان اخذ اقامت موقت و دائم با خرید ملک در قبرس شمالی برای شما و اعضا خانواده‌تان
 • پایین بودن نرخ بیکاری
 • پایین بودن نرخ تورم
 • پایین بودن نرخ مالیات
 • امکان اخذ شهروندی قبرس شمالی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • ارزش ملک به صورت سالانه افزایش می‌یابد.

موارد مذکور، تعداد محدودی از مزایای زندگی در قبرس شمالی است. هر فرد با توجه به هدفی که برای آن به قبرس شمالی مهاجرت کرده، مزایای خاصی را برمی‌شمارد. مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

برای خرید ملک در قبرس شمالی، گذراندن مراحل زیر الزامی است:

انتخاب خانه

در اولین مرحله، لازم است که در بین ملک‌های موجود، خانه‌ای را برگزینید که شرایط شما برای زندگی را داشته باشد. یعنی اینکه قیمت آن به اندازه‌ی بودجه‌تان، متراژ آن به اندازه‌ی تعداد نفراتتان و امکاناتش به میزان مورد نیازتان باشد. در این مرحله می‌توانید از مشاوران حرفه‌ای در زمینه‌ی خرید ملک در قبرس شمالی راهنمایی بگیرید.

پیش پرداخت

پس از اینکه ملک را انتخاب کردید، با فروشنده وارد مذاکره می‌شوید. در صورت توافق، باید بین هزار تا 2 هزار پوند از مبلغ ملک را به فروشنده به عنوان بیعانه بپردازید تا او خانه را به شخص دیگری نفروشد.

بررسی خانه

اکنون باید وصعیت ملک را از نظر وام، قرض، بدهی و ... بررسی کنید. توصیه می‌کنیم که در این مرحله حتما از وکلای خبره و معتمد کمک بگیرید. چنانچه در هر یک از این موارد مشکلی وجود داشته باشد، پیش پرداخت فورا به شما بازگردانده می‌شود و قرارداد فسخ است.

تنظیم قرارداد

چنانچه همه چیز خوب پیش برود، بین شما و فروشنده قراردادی امضا می‌شود. این قرارداد به زبان انگلیسی است و نیاز به امضا دو شاهد دارد.

مجوز خرید

اگر شما غیر ترک قبرسی هستید، باید برای مجوز انتقال سند مالکیت اقدام نمایید.  این کار توسط انجمن شهرداری قبرس شمالی انجام می‌شود. هزینه‌ی این کار بین 200 الی هزار پوند است.

انتقال سند مالکیت

پس از دریافت مجور انتقال مالکیت، شما و فروشنده مالیات انتقال را پرداخت کرده و سپس فروشنده در اداره‌ی ثبت اسناد، مالکیت ملک را به شما منتقل می‌کند.

 

منبع: شرایط خرید ملک در قبرس شمالی در شرکت زیتون

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.